TTB MK BAŞKANI DR.ŞEBNEM KORUR FİNCANCI VE MK ÜYESİ DR.ADALET ÇIBIK MANİSADAYDI.


TTB MK Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı ve MK üyesi Dr. Adalet Çıbık “Emek Bizim Söz Bizim” Eylem Süreci kapsamında sürdürdükleri gezilerinde bugün Manisa'daydılar.  Eylül ve Ekim ayları boyunca tüm Türkiye'yi gezecek olan TTB yönetimi, Kasım ayında ise taleplerini büyük bir miting ile kamuoyuna duyuracak.

 Sağlık meslek örgütlerini ve tüm bileşenleri içine katarak “Emek Bizim Söz Bizim” Eylem Süreci kapsamında il il gezerek mücadele sürecini toplantılarla şekillendiren TTB heyeti, bugün Manisa'da hekim ve sağlık emekçileri ile buluştu. Manisa Tabip Odası Başkanı Dr.Hasan Semih Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri ile ilk ziyaretini Yunusemre 1 nolu Aile Sağlık Merkezi'ne gerçekleştiren Fincancı ve Çıbık, ardından Manisa Şehir Hastanesi'nde hekim ve sendika temsilcileriyle görüşmeler yaptı. 

Görüşmelerde; Sağlıkta Dönüşüm Programı ile piyasalaştırılan sağlık politikaları, iktidar eliyle itibarsızlaştırılan hekimlik mesleği, hak kayıpları, sağlıkta şiddet ve sağlık ortamında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi. 

En son Manisa Tabip Odası'nda “Emek Bizim Söz Bizim” Eylem Süreci kapsamında toplantı yapan Fincancı ve Çıbık, Kasım ayında yapılması düşünülen büyük miting ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Toplantının ardından TBB heyeti Manisa'dan ayrıldı.