HEKİM CİNAYETLERİ DEVAM EDİYOR!!!

HEKİM CİNAYETLERİ DEVAM EDİYOR!!!

Dün Samsun’da yine bir hekim cinayeti işlendi. Özel bir hastanede Kadın Hast. ve Doğum uzmanı olarak görev yapan Op.Dr.Aynur Dağdemir çalıştığı hastanede mesai saatinde, poliklinik sekreterinin eski eşi tarafından, sekreterini korumaya çalışırken kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.
Artık hastaneler de doktor öldürmek  siradanlasti. Daha bir kaç ay önce bizim ilimizde Dr.Yener Bakan hastane de kurşunla yaralandı. Defalarca hastaneler de güvenlik önlemlerinin artırılması, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete verilen cezaların artırılması ve bu şiddetin önlenmesini talep ettik. Ama geldiğimiz noktada  meslektaşlarımız öldürülmeye, suçlular ceza indirimleri ile sokaklarda dolaşmaya devam ediyor. 
Hem kadın hem hekim olduğu için şiddetin iki yönden hedefi haline gelen Dr.Aynur Dagdemir’in öldürülmesini lanetliyoruz. Bugüne kadar şifa verdiği, iyileşmeleri için gecesini gündüzüne katıp çalıştığı hastaları ve bütün meslektaşlarımız adına, meslektaşımız Dr. Aynur Dağdemir’in anısı önünde saygıyla eğiliyor, sevenlerine, yakınlarına ve sağlık camiamıza başsağlığı diliyoruz.
Yetkilileri bir an önce şiddeti durduracak adımları atmaya davet ediyoruz. .

MANİSA TABİP ODASI

Konu ile ilgili TTB basın açıklaması ektedir.

 http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/siddet-5746.html

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: