FİLİSTİN HALKININ HAKLI MÜCADELESİ KAZANACAK !

FİLİSTİN HALKININ HAKLI MÜCADELESİ KAZANACAK !

ABD’nin Kudüs’ büyükelçiliğinin açılışı sırasında yapılan protestolara İsrail müdahale ederek, onlarca Filistinliyi katletmiştir.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının hiçbir meşruiyeti bulunmamaktadır. Bu karar açıkladığından beri bölgede sayısız saldırı gerçekleştirilmiştir. Bugün Filistin halkının yerinden edilişinin, Nakba’nın yetmişinci yıldönümü iken açılışın planlanan tarihten öne çekilmesi de bütünüyle provokatif olan açılışın bu niteliğinin bir başka boyutudur.

Sorun ne ABD’nin bir dengesiz tarafından yönetilmesi, ne de Filistin halkını sürekli olarak pazarlıklara kurban eden bölgedeki yönetimlerin işbirlikçiliğidir. Sorun bunların tamamıdır. Sorun, dünya düzeninin insanlığı düşürdüğü bu içinden çıkılmaz haldir.

Gericiler Filistin için ancak sahte göz yaşları dökerek yas tutabilir, oysa sorunun çözümü emperyalizmle, onun işbirlikçileriyle, insanlığı yiyip tüketen bu sistemi ayakta tutan tüm unsurlarla kararlı bir mücadeleden geçmektedir.

İsrail devleti tarafından Filistin halkına yönelik gerçekleşen katliamı kınıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de Filistin halkının özgürlük mücadelesinin yanındayız.

MANİSA TABİP ODASI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: