64. SEÇİMSİZ OLAĞAN GENEL KURULUMUZU YAPTIK

64. SEÇİMSİZ OLAĞAN GENEL KURULUMUZU YAPTIK

Manisa Tabip Odasının 64. Seçimsiz Olağan Genel Kurulunu 13 Mayıs 2017 tarihinde yaptık.

Oda Başkanımız Dr.Hasan Semih Bilgin’in açılış konuşmasıyla başlayan Genel Kurul, divan seçiminden sonra, çalışma raporu, mali rapor ve denetleme raporlarının okunup aklanmasıyla devam etti.

Genel Kurul katılımcıları tarafından verilen önergeler doğrultusunda aşağıdaki başlıklarda kararlar alınarak devamında bir basın açıklaması yapıldı.

-KHK’ler ile haksız hukuksuz işinden olan tüm çalışanların işlerine dönmeleri ve adil yargı yollarının açılması. Aynı nedenlerle açlık grevindeki Semih Özakça ile Nuriye Gülmen’in geri dönüşü olmayan noktaya varmadan haklarının iade edilmesi talebi.

-13 Mayıs Soma Maden Faciasının yıldönümü nedeniyle, yaşamlarını yitiren madencilerin anılması. Soma Maden Faciasında yaşamlarını yitiren 301 madenci ve yakınları için adaletin bir an önce tecellisi talebi.

-12 Mayıs Dünya Hemşireler günü için meslektaşlarımızın gününün kutlanması.

-Odamız toplantı salonuna “Dr.Bedri Bilge Salonu” isminin verilmesi. Salonda “Yitirdiklerimiz” başlığıyla bir köşe oluşturulması.

Dilek ve temenniler bölümünde de Dr.Derya Pekbayık’ın önerisiyle önümüzdeki dönemde “Şehir Hastaneleri” konulu bir panel düzenlenmesi karar altına alındı.

Basın açıklamasına ulaşmak için tıklayın.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: