18 Nisan 2016 Dr. Ersin Arslan Anma Etkinlikleri

18 Nisan 2016 Dr. Ersin Arslan Anma Etkinlikleri

Dr.Ersin Arslan’ın görevi başında bir hasta yakını tarafından öldürülmesinin üzerinden dört yıl geçti. Ersin’in kaybından hemen sonra Sağlık Bakanlığı tarafından şiddete yönelik bir takım tedbirler ilan edilmişti. Ne yazık ki bu tedbirlerin bir işe yaramadığını, sağlık çalışanları olarak her yıl on binin üzerinde şiddete maruz kaldığımızı biliyoruz. Sağlık alanında yaşanan şiddetin sıradanlaşmasına, hayatımızın bir parçası haline gelmesine izin vermemek, kamuoyu ve yetkilileri bu konuda bir kez daha uyarmak için Dr. Ersin Arslan’ın ölüm yıldönümünde gerçekleştirilmek üzere TTB tarafından bir dizi eylem planlanmıştır. Bu yıl Ersin Arslan’ı anma etkinlikleri 18 Nisan 2016 Pazartesi günü  gerçekleştirilecektir.

18 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 12.15’de tabip odalarımızın ve uzmanlık derneklerimizin temsilcileri, Gaziantep Tabip Odamızın ev sahipliğinde Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi önünde ortak basın açıklaması yapılacaktır. Bu toplantının ardından saat 12.30’da forum düzenlenecektir.

Sağlık alanındaki meslek örgütleri olarak önümüzdeki hafta boyunca iş yerlerimize hazırladığımız afişleri asma, Dr.Ersin Arslan’ın öldürüldüğü gün olan 18 Nisan’da gün boyu hazırladığımız kokartları takarak çalışma, hastalarımızla sağlık alanındaki şiddeti ve sonuçlarını konuşmaları yapmanız bu önemli soruna tüm yerellerde yaygın biçimde dikkat çekilmesine önemli katkı verecektir.

Manisa Tabip Odası Yönetim Kurulu

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: